You are currently viewing SVARBI INFORMACIJA

SVARBI INFORMACIJA

Lietuvos Respublikos Vyriausybei patvirtinus naujas pandemijos valdymo priemones, nustatoma, kad nuo rugsėjo 13 d. Istorijų dvarelyje teikiamos kontaktinės paslaugos bei organizuojami renginiai tik asmenims, atitinkantiems bent vieną galimybių paso kriterijų ir vaikams iki 16 metų.

Galimybių pasą galima turėti tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e. sveikatos sistemoje.

Lankytojams, neturintiems galimybių paso, teikiamos tik ekspozicijos lankymo paslaugos.

Veikloms, kurioms galioja reikalavimas turėti galimybių pasą, kaukių dėvėjimas ir atstumų laikymasis išlieka rekomendaciniai. Veikloms, kurios būtų vykdomos be galimybių paso, epidemiologinės saugos priemonės (kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, srautų valdymas ir kt.) – privalomos.

Reikalavimai lankytojams:

  • Turintiems galimybių pasą rekomenduojama dėvėti kaukes.
  • Neturintiems galimybių paso ekspozicijos lankytojams, taikomi tokie reikalavimai: vyresni nei 6 metų lankytojai Istorijų dvarelio patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį).
  • Asmenys, kuriems akivaizdžiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) į dvarelio erdves neįleidžiami.
  • Lankytojai prašomi laikytis saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).

Likime sveiki ir saugūs. Dėkojame lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.