Paslaugos

Istorijų dvarelis

Edukacijos

Kviečiame atrasti platų Istorijų dvarelio interaktyvių – edukacinių paslaugų spektrą vaikams, šeimoms, suaugusiems, pedagogams. Visos Istorijų dvarelio edukacijos patvirtintos Kultūros paso programos!

Edukacinėse erdvėse rengiami kūrybiniai užsiėmimai, dirbtuvės, susitikimai, parodos.

Pažinkime Anykščių istorijos laiko juostą

Pažįstame Anykščių istorijos laiko juostą. Edukacijos dėmesio centre – Anykščių salėje esanti istorinių faktų siena. Vaikams trumpai papasakojama Anykščių̨ istorija nuo seniausių laikų iki dabarties, atsispiriant nuo laiko juostoje įvykį atspindinčių iliustracijų ir jas praplečiant pasakojimais ir istoriniais faktais. Anykščių istorijos trumpas žodinis testas, naujų žinių įtvirtinimui. Antroji edukacijos dalis- šeimos istorijos laiko juostos ir šeimos medžio sąvoka. Dalyviams pristatoma garsi anykštėnų̨ literatų Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių šeima, taip supažindinant su šeimos istorijos laiko juosta ir šeimos medžio sąvoka. Edukacijos pabaigoje vyksta savo šeimos arba grupės gimimo dienų medžių kūrimas ant paruoštų trafaretų.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi savo giminės, šeimos istorija siejant jų gyvenimą su mūsų tautos, šalies ar regiono istorijos įvykiais.

Kulturos pasas

Kultūros pasas
Istorijų dvarelis
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Legendų knyga

Įdomiausios pasaulio knygos. Edukacijos dėmesio centre – didžioji Anykščių legendų knyga. Istorijų pasakotojas, naudodamas „storytelling“ metodus, pasakoja keletą Anykščių krašto legendų taip po truputį pereinama prie pasakojimo apie įvairias knygas – didžiausia, mažiausia, brangiausia, garsiausia ir t.t., remiantis svarbiausiomis su Anykščiais susijusiomis knygomis. Pasakojimo metu naudojama vizuali medžiaga (knygos, iliustracijos, skaidrės ir t.t.). Edukacijos pabaigoje vaikai gamina savo knygą. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu, skaitymo skatinimo specialistams. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų skaitymą, bei domėjimąsi literatūra. 

Kultūros pasas
ISTORIJŲ DVARELIS
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Antspaudų istorija

Edukacijos dėmesio centre – 1863 m. naudotas sukilėlių antspaudas. Supažindinama su antspaudo istorija, jo naudojimu. Pasakojimas apie antspaudų mokslą. Pasakojimo metu naudojama vizuali medžiaga (iliustracijos, skaidrės). Edukacijos pabaigoje vaikai gamina savo antspaudą. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi savo šalies ar regiono istorijos įvykiais.

Kultūros pasas
ISTORIJŲ DVARELIS
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Anykščių šilelio gamtos paslaptys

Edukacijos dėmesio centre – Anykščių šilelio erdvė. Dalyviai klausosi pasakojimo apie dabarties Anykščių šilo augaliją ir gyvūniją (iliustruojama nuotraukomis). Ieškome paralelių su poema ,,Anykščių šilelis”, klausomės gyvai įrašytų šilo garsų, klausome ištraukų iš poemos, uostydami, liesdami susipažįstame su vaistažolėmis augančiomis Anykščių šile. Edukacijos pabaigoje vaišinamės arbata, atpažįstame skonius.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi gamtos pažinimu.

Kultūros pasas
Istorijų dvarelis
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Rašytojų palėpė

Edukacijos dalyviams pristatoma vaizdinė medžiaga apie Anykščių krašte gyvenusius ir kūrusius rašytojus (skaidrės, iliustracijos, rašytojų knygos) pasakojant ne tik apie rašymo stilistiką ir pristatant kūrinius, bet ir supažindinant su kiekvieno rašytojo mėgiamomis veiklomis ir užsiėmimais. Po pristatymo dalyviai kviečiami smagiam žinių užtvirtinimui. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija ir literatūra.

Kultūros pasas
Istorijų dvarelis
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Pažink paslaptingą Istorijų dvarelį.

Ar žinai kokia dvarelio istorija? O kam skirtas sukilėlių rūsys? Antstolių telefonas? Kur slepiasi mitais apipintas Okuličiūtės vaiduoklis , ten… Slepiasi jūsų užduotis! Tik teisingai atsakęs įmins Istorijų dvarelio paslaptį. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija.

Kultūros pasas
Istorijų dvarelis
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Nuotolinės edukacijos

Istorijų dvarelis Jūsų patogumui edukacinius užsiėmimus organizuoja nuotoliniu būdu. Šios edukacijos vedamos kompetentingų, savo sritį išmanančių specialistų.

Visos Istorijų dvarelio nuotolinės edukacijos įtrauktos į kultūros paso programą!

Laiškų istorija

Neabejojame, jog esate rašę LAIŠKĄ. Kalėdų seneliui juk tikrai rašėte? Ir ne po vieną! Tikriausiai didžioji dalis esate parašę ir elektroninį laišką? Šiandien ši laiško forma yra pati populiariausia. Mes tikrai nepamiršome tradicinio laiško formos, kuomet rašome ranka ant popieriaus, tik retokai tai darome.

O kas yra laiškas?

Dr. Mindaugas Nefas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorius, papasakos apie pirmuosius laiškus, jų istoriją, pašto ženklų atsiradimą ir dar daugiau įdomybių apie rašytinį bendravimo būdą.

Ar žinojote, kad seniausias žinomas laiškas, yra jaunuolio laiškas mylimajai ant akmens plytos, kuris sveria net 16 kilogramų?!

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė dalyvius supažindina su atvirukų gamyba naudojant ,,graffiti” arba kitaip grattage technika.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija.

Antspaudų ir laiškų istorijos
Istorijų dvarelis
Kultūros pasas
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Pasaulio knygų įdomybės

Kiekviena knyga yra savotiškas raktas į pasaulio širdį, žmonių mintis ir troškimus. Kokie yra žmonės, tokios yra ir knygos, nes tai jų gyvenimo ir būties atspindys. Kurti, rašyti nori daugelis, bet kaip visa tai įvilkti į knygos rūbą, parinkti jai gerus marškinius, supakuoti ir pateikti skaitytojui žino nedaugelis.

Vilniaus universiteto komunikacijos ir informacijos mokslų docentas Tomas Petreikis edukacijos dalyvius supažindins ne tik su knygų įdomybėmis, bet ir apžvelgs ženklų ir rašto atsiradimą, rašymo medžiagas, knygų įrišimą ir fabrikinę knygrišystę, papasakos apie spaudos išradimą.

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė dalyvius moko pasigaminti knygelę ir ją iliustruoti.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu, skaitymo skatinimo specialistams. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų kūrybiškumą, skaitymą, bei domėjimąsi literatūra.

Nuotolinės edukacijos
Istorijų dvarelis
Istorijų dvarelis
Kultūros pasas
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Anykščių šilelio gamtos paslaptys

,,Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę! Kas jūsų grožei senobinei tiki?“. Kūrinio autorius, kunigas Antanas Baranauskas taip beveik prieš 200 metų pradėjo rašyti savo žymiąją poemą ,,Anykščių šilelis”, kurioje aprašo ne tik miško augaliją, bet ir ten gyvenančius miško žvėris, miške besilankančių žmonių elgesį.

O ar dabar šilas toks pats, kaip beveik prieš 200 metų? Tą mums padės išsiaiškinti miškininkas, miško mokytojas Raimundas Ereminas, kuris visomis mintimis ir darbais yra pasinėręs į miško reikalus. Edukacijos dalyvius jis supažindins ne tik su A. Baranausko žymiąja poema, bet ir panagrinės dabartinę Anykščių šilo florą ir fauną.

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė dalyvius skatins būti ekologiškais ir perdirbti popierių.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi gamtos pažinimu.

Istorijų dvarelis
Istorijų dvarelis
Kultūros pasas
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Antspaudų istorija

Neabejojame, jog tikrai esate regėję antspaudą, pavyzdžiui, savo gimimo liudijime arba senesnio pavyzdžio moksleivio pažymėjime. Jei kalbame apie antspaudus, tuomet turime kalbėti ir apie kitą žodį – spaudą. Kodėl? Nes antspaudas yra galutinis produktas, kurį mes galime matyti popieriaus lape. O spaudas yra įrankis, kuriuo antspaudas yra įspaudžiamas.

O kam reikėjo atspaudo? Dr. Mindaugas Nefas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokytojas, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektorius edukacijos dalyvius supažindins su antspaudų istoriją pasaulyje ir Lietuvoje, apžvelgs jų naudojimą ir kitus svarbius gyvavimo elementus.

Edukacijos pabaigoje iliustruotoja Vilija Kvieskaitė pakvies dalyvius pasigaminti antspaudą.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų kūrybiškumą, bei domėjimąsi istoriją. 

Antspaudų ir laiškų istorijos
Antspaudų ir laiškų istorijos
Istorijų dvarelis
Kultūros pasas
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Rašytojų palėpė

Antanas Baranauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas, Bronė Buivydaitė, Jonas Biliūnas, Petras Biržys, Petras Tarasenka, Antanas Vienuolis – kas sieja šiuos rašytojus? Kokia buvo mėgstama veikla? Kuo domėjosi be kūrybos? Edukacijos dėmesio centre – Istorijų dvarelio rašytojų palėpė ir joje esantys rašytojų krėslai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Miglė Petrošiūtė dalyviams pristatys šiuos rašytojus, rašymo stilistiką ir kūrinius, supažindins su kiekvieno rašytojo mėgiamomis veiklomis ir pomėgiais.

Edukacijos pabaigoje dalyviai kviečiami smagiam žinių užtvirtinimui – drauge su iliustruotoja Vilija Kvieskaitė sukurti pasakojimo žaidimą.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija ir literatūra.

Istoriju dvarelis
Istorijų dvarelis
Kultūros pasas
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Istorijų dvarelis

Ekspozicijos lankymas

Istorijų dvarelio ekspozicija padalinta į 5 temines erdves: 

1. Anykščių̨ istorijų̨ erdvėje įrengta ekspozicija miesto ir jo apylinkių istorijai nuo seniausių laikų iki šių dienų. 

2. Dvarelio istorijų̨ salėje – ekspozicija supažindinanti su dvarelio gyvenimu „virusiu“ nuo XIX a. vidurio iki šių dienų. 

3. Dvarininkės Okuličiūtės rūsys – paslapčių ir šiurpo vieta – skirta patiems drąsiausiems lankytojams; 

4.Anykščių̨ šilelio erdvė – vieta, kurioje galima atsikvėpti, pasimėgauti miško kvapais bei garsais; 

5. Rašytojų̨ palėpėje „įsikūrę“ svarbiausi Anykščių̨ krašto rašytojai.

Kontaktai

Istorijų dvarelis

Gimtadieniai

Jei norite ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sužinoti ar išmokti ką nors naujo – Istorijų dvarelio komanda pasiryžusi sukurti nepamirštama šventę. Kviečiame mažuosius ir jų tėvelius švęsti gimtadienius ar kitas šeimos šventes ISTORIJŲ DVARELYJE. Šio dvaro sienos slepia ne vieną paslaptį. Ką pasirinksite JŪS?
 • Įsimintiniausi gimtadieniai, šeimos šventės, darželių, mokyklų vakarėliai. Įminkite laiko juostos paslaptis, išgirskite ir sukurkite savo legendą.

 • Kūrybingiausias gimtadienis: tapk tikru rašytoju ir parašyk pirmąją savo knygą! O galbūt nori pasijusti tikru dvarininku ir sužinoti viską apie dvaro gyvenimą?

 • Paslaptingas gimtadienis: tapkite detektyvais ir įminkite paslaptingiausią Istorijų dvarelio mįslę. O gal tapsite tikrais gamtininkais ir pasinersite į paslaptingą gamtos pasaulį?

Kiekvieną edukacinę programą galime pritaikyti pagal dalyvių amžių ir poreikius. Istorijų dvarelyje įsikūrusi kavinė pasiūlys skaniausių gardėsių jūsų šventei. Gimtadienio šventės yra privačios, todėl šventei netrukdys aplinkiniai.

Kontaktai

Istorijų dvarelis

Renginiai

NUOTYKIAI TĘSIASI! LITERATŪROS IR MENŲ FESTIVALIS VISAI ŠEIMAI

Po atviru dangumi vykstantis šeimoms skirtas literatūros, menų ir vasaros pramogų festivalis “Nuotykiai tęsiasi!” kasmet rengiamas vasarą, nuostabiame Anykščių Dainuvos slėnyje. Tai tikra literatūros, teatro, sporto, muzikos, judančių vaizdų ir vasaros pramogų fiesta.

2018 metais festivalis yra gavęs Anykščių rajono savivaldybės „Turizmo gilės“ apdovanojimą nominacijoje „Metų projektas vaikams“, o 2019 metais festivalyje apsilankė net 2500 lankytojų!

ŠIŲ METŲ FESTIVALIS ĮVYKS RUGPJŪČIO 15-16 DIENOMIS.

Gausybė veiklų lauks šeimų su atžalomis nuo 0 iki 12 metų. Renginys – nemokamas!

Festivalis skirtas gamtos pažinimui ir jos apsaugai – aplinkai draugiškai gyvensenai, mažinančiai neigiamą poveikį gamtai, aplinkosaugai, klimato kaitos problemoms, tvarumui ir ekologijai. Renginių, edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių metu vaikai galės pažinti ir patirti, kaip gamtai ir klimato pokyčiams savo mažais, kasdieniais įpročiais galime daryti teigiamą įtaką ir mes patys.

Jūsų lauks:

 • Mažųjų vabalėlių erdvė (skirta 6 mėn. – 3 metų mažyliams)
 • Lietuvos Jūrų muziejaus edukacinė erdvė šeimoms
 • Kūrybinė Marmių erdvė ir Martvudo miško paslaptys (veiklos 4-7 m. vaikams)
 • Istorijų pasakojimo erdvė (skirta 4-10 m. vaikams)
 • Komiksų skaitykla (veiklos 9-12 m. vaikams ir visiems komiksų fanams)
 • Baltojo raganosio erdvė (veiklos 6-9 m. vaikams)
 • Literatūrinės dirbtuvės (skirta 5-10 m. vaikams)
 • Kūrybinės dirbtuvės (skirta 4-11 m. vaikams)
 • Bibliotekų edukacijų erdvė
 • Žaidimai iš praeities
 • Pasirodymai, koncertai, spektakliai, skirti įvairaus amžiaus vaikams

Šiemet festivalio plakatą kūrė pasaulinio garso Portugalijos iliustruotojas, vienas iš leidyklos „Pato Lógico“ įkūrėjų, daugelio prestižinių apdovanojimų laimėtojas André Letria. Esame labai laimingi, kad André sutiko vieną iš iliustracijų padovanoti festivalio plakatui.

Prisijunkite prie festivalio draugų – fb.com/nuotykiaitesiasi

Istorijų dvarelis

Stovyklos

KŪRYBINĖ STOVYKLA „MANO VASAROS ISTORIJOS”

Istorijų kūrimas ir dalijimasis su kitais suteikia galimybę persikelti į kitus pasaulius ir išgyventi pasakojamą istoriją nuo pat pirmų eilučių. Juk taip smagu susitapatinti su istorijų veikėjais ir kartu patirti pašėlusius nuotykius! Todėl vaikų ir jaunimo literatūros edukacijos centras Istorijų dvarelis“ kviečia 1-4 klasių mokinius į kūrybinę stovyklą „Mano vasaros istorijos“

Šią vasarą, rugpjūčio 2-6 d., stovykloje gyvai, žaismingai kursime istorijas, papildydami jas įvairiais kūrybiniais elementais. Stovyklos metu vaikai  klausysis ir patys rašys istorijas, jas iliustruos. Pasitelkę vaizduotę, kursime, improvizuosime ir tarpusavyje dalinsimės savo kūrybiniais atradimais ir potyriais. Kokia bus TAVO istorija? Gal apie magiškas būtybes, gal milžinus, gal kalbančius miško gyvūnus, o gal keliautoją aplink pasaulį ir jo nuotykius?

Profesionalūs edukatoriai, knygų autoriai, iliustruotojai kūrybinėse dirbtuvėse padės stovyklautojams sukurti įtraukiantį siužetą bei sukurti originalias iliustracijas.

Paskutinę stovyklos dieną įvyks nuotaikinga šventė – tekstų ir iliustracijų pristatymas-paroda, į kurį pakviesime ir vaikučių šeimos narius bei draugus

Dienos stovykla vyks: rugpjūčio 2-6 d.

Dienos stovyklos laikas: 09:00 – 17:30 val.

Dienos stovyklos vieta: Istorijų dvarelis (Paupio g. 10, Anykščiai)

Dienos stovyklos dalyviai: 7-10 metų amžiaus vaikai (1-4 kl.)

Grupės dydis: ne daugiau 15 stovyklautojų.

Mokestis: stovyklos kaina vienam vaikui – 150 eurų. Leidžiantiems du ar daugiau vaikų iš tos pačios šeimos –50 procentų nuolaida antrajam vaikui.

Į stovyklos kainą įskaičiuota: vaiko priežiūra, programa, edukaciniai užsiėmimai, pietūs kavinėje, vakarienė kavinėje.

Registracija: el. paštu edukacija.id@gmail.com arba telefonu 8 (381) 58 107, 8 (633) 44 506.