Paslaugos

Istorijų dvarelis

Edukacijos

Kviečiame atrasti platų Istorijų dvarelio interaktyvių – edukacinių paslaugų spektrą vaikams, šeimoms, suaugusiesiems, pedagogams.
Edukacinėse erdvėse rengiami kūrybiniai užsiėmimai, dirbtuvės, susitikimai, parodos.

Pažinkime Anykščių istorijos laiko juostą

Pažįstame Anykščių istorijos laiko juostą. Edukacijos dėmesio centre – Anykščių salėje esanti istorinių faktų siena. Vaikams trumpai papasakojama Anykščių̨ istorija nuo seniausių laikų iki dabarties, atsispiriant nuo laiko juostoje įvykį atspindinčių iliustracijų ir jas praplečiant pasakojimais ir istoriniais faktais. Anykščių istorijos trumpas žodinis testas, naujų žinių įtvirtinimui. Antroji edukacijos dalis- šeimos istorijos laiko juostos ir šeimos medžio sąvoka. Dalyviams pristatoma garsi anykštėnų̨ literatų Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių šeima, taip supažindinant su šeimos istorijos laiko juosta ir šeimos medžio sąvoka. Edukacijos pabaigoje vyksta savo šeimos arba grupės gimimo dienų medžių kūrimas ant paruoštų trafaretų.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi savo giminės, šeimos istorija siejant jų gyvenimą su mūsų tautos, šalies ar regiono istorijos įvykiais.

Kulturos pasas

Kultūros pasas
Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Legendų knyga

Įdomiausios pasaulio knygos. Edukacijos dėmesio centre – didžioji Anykščių legendų knyga. Istorijų pasakotojas, naudodamas „storytelling“ metodus, pasakoja keletą Anykščių krašto legendų taip po truputį pereinama prie pasakojimo apie įvairias knygas – didžiausia, mažiausia, brangiausia, garsiausia ir t.t., remiantis svarbiausiomis su Anykščiais susijusiomis knygomis. Pasakojimo metu naudojama vizuali medžiaga (knygos, iliustracijos, skaidrės ir t.t.). Edukacijos pabaigoje vaikai gamina savo knygą. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu, skaitymo skatinimo specialistams. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų skaitymą, bei domėjimąsi literatūra. 

Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Antspaudų istorija

Edukacijos dėmesio centre – 1863 m. naudotas sukilėlių antspaudas. Supažindinama su antspaudo istorija, jo naudojimu. Pasakojimas apie antspaudų mokslą. Pasakojimo metu naudojama vizuali medžiaga (iliustracijos, skaidrės). Edukacijos pabaigoje vaikai gamina savo antspaudą. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi savo šalies ar regiono istorijos įvykiais.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Anykščių šilelio gamtos paslaptys

Edukacijos dėmesio centre – Anykščių šilelio erdvė. Dalyviai klausosi pasakojimo apie dabarties Anykščių šilo augaliją ir gyvūniją (iliustruojama nuotraukomis). Ieškome paralelių su poema ,,Anykščių šilelis”, klausomės gyvai įrašytų šilo garsų, klausome ištraukų iš poemos, uostydami, liesdami susipažįstame su vaistažolėmis augančiomis Anykščių šile. Edukacijos pabaigoje vaišinamės arbata, atpažįstame skonius.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi gamtos pažinimu.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Rašytojų palėpė

Edukacijos dalyviams pristatoma vaizdinė medžiaga apie Anykščių krašte gyvenusius ir kūrusius rašytojus ( skaidrės, iliustracijos, rašytojų knygos) pasakojant ne tikapie rašymo stilistiką ir pristatant kūrinius, bet ir supažindinant su kiekvieno rašytojo mėgiamomis veiklomis ir užsiėmimais. Po pristatymo dalyviai kviečiamismagiam žinių užtvirtinimui.

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija ir literatūra.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Pažink paslaptingą Istorijų dvarelį.

Ar žinai kokia dvarelio istorija? O kam skirtas sukilėlių rūsys? Antstolių telefonas? Kur slepiasi mitais apipintas Okuličiūtės vaiduoklis , ten… Slepiasi jūsų užduotis! Tik teisingai atsakęs įmins Istorijų dvarelio paslaptį. 

Kam skirta?

Edukacinė programa skirta priešmokyklinio, jaunesnio ir vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems, savo veiklą siejantiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu. Edukacinis užsiėmimas įdomus bei naudingas tėvams, kurie skatina vaikų domėjimąsi istorija.

Edukacinė programa užsakoma iš anksto.

Kontaktai

Istorijų dvarelis

Ekspozicijos lankymas

Istorijų dvarelio ekspozicija padalinta į 5 temines erdves: 

1. Anykščių̨ istorijų̨ erdvėje įrengta ekspozicija miesto ir jo apylinkių istorijai nuo seniausių laikų iki šių dienų. 

2. Dvarelio istorijų̨ salėje – ekspozicija supažindinanti su dvarelio gyvenimu „virusiu“ nuo XIX a. vidurio iki šių dienų. 

3. Dvarininkės Okuličiūtės rūsys – paslapčių ir šiurpo vieta – skirta patiems drąsiausiems lankytojams; 

4.Anykščių̨ šilelio erdvė – vieta, kurioje galima atsikvėpti, pasimėgauti miško kvapais bei garsais; 

5. Rašytojų̨ palėpėje „įsikūrę“ svarbiausi Anykščių̨ krašto rašytojai.

Kontaktai

Istorijų dvarelis

Gimtadieniai

Jei norite ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir sužinoti ar išmokti ką nors naujo – Istorijų dvarelio komanda pasiryžusi sukurti nepamirštama šventę. Kviečiame mažuosius ir jų tėvelius švęsti gimtadienius ar kitas šeimos šventes ISTORIJŲ DVARELYJE. Šio dvaro sienos slepia ne vieną paslaptį. Ką pasirinksite JŪS?
 • Įsimintiniausi gimtadieniai, šeimos šventės, darželių, mokyklų vakarėliai. Įminkite laiko juostos paslaptis, išgirskite ir sukurkite savo legendą.

 • Kūrybingiausias gimtadienis: tapk tikru rašytoju ir parašyk pirmąją savo knygą! O galbūt nori pasijusti tikru dvarininku ir sužinoti viską apie dvaro gyvenimą?

 • Paslaptingas gimtadienis: tapkite detektyvais ir įminkite paslaptingiausią Istorijų dvarelio mįslę. O gal tapsite tikrais gamtininkais ir pasinersite į paslaptingą gamtos pasaulį?

Kiekvieną edukacinę programą galime pritaikyti pagal dalyvių amžių ir poreikius. Istorijų dvarelyje įsikūrusi kavinė pasiūlys skaniausių gardėsių jūsų šventei. Gimtadienio šventės yra privačios, todėl šventei netrukdys aplinkiniai.

Kontaktai

Istorijų dvarelis

Renginiai

NUOTYKIAI TĘSIASI! LITERATŪROS IR MENŲ FESTIVALIS VISAI ŠEIMAI

Po atviru dangumi vykstantis šeimoms skirtas literatūros, menų ir vasaros pramogų festivalis “Nuotykiai tęsiasi!” kasmet rengiamas vasarą, nuostabiame Anykščių Dainuvos slėnyje. Tai tikra literatūros, teatro, sporto, muzikos, judančių vaizdų ir vasaros pramogų fiesta.

2018 metais festivalis yra gavęs Anykščių rajono savivaldybės „Turizmo gilės“ apdovanojimą nominacijoje „Metų projektas vaikams“, o 2019 metais festivalyje apsilankė net 2500 lankytojų!

ŠIŲ METŲ FESTIVALIS ĮVYKS RUGPJŪČIO 15-16 DIENOMIS.

Gausybė veiklų lauks šeimų su atžalomis nuo 0 iki 12 metų. Renginys – nemokamas!

Festivalis skirtas gamtos pažinimui ir jos apsaugai – aplinkai draugiškai gyvensenai, mažinančiai neigiamą poveikį gamtai, aplinkosaugai, klimato kaitos problemoms, tvarumui ir ekologijai. Renginių, edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių metu vaikai galės pažinti ir patirti, kaip gamtai ir klimato pokyčiams savo mažais, kasdieniais įpročiais galime daryti teigiamą įtaką ir mes patys.

Jūsų lauks:

 • Mažųjų vabalėlių erdvė (skirta 6 mėn. – 3 metų mažyliams)
 • Lietuvos Jūrų muziejaus edukacinė erdvė šeimoms
 • Kūrybinė Marmių erdvė ir Martvudo miško paslaptys (veiklos 4-7 m. vaikams)
 • Istorijų pasakojimo erdvė (skirta 4-10 m. vaikams)
 • Komiksų skaitykla (veiklos 9-12 m. vaikams ir visiems komiksų fanams)
 • Baltojo raganosio erdvė (veiklos 6-9 m. vaikams)
 • Literatūrinės dirbtuvės (skirta 5-10 m. vaikams)
 • Kūrybinės dirbtuvės (skirta 4-11 m. vaikams)
 • Bibliotekų edukacijų erdvė
 • Žaidimai iš praeities
 • Pasirodymai, koncertai, spektakliai, skirti įvairaus amžiaus vaikams

Šiemet festivalio plakatą kūrė pasaulinio garso Portugalijos iliustruotojas, vienas iš leidyklos „Pato Lógico“ įkūrėjų, daugelio prestižinių apdovanojimų laimėtojas André Letria. Esame labai laimingi, kad André sutiko vieną iš iliustracijų padovanoti festivalio plakatui.

Prisijunkite prie festivalio draugų – fb.com/nuotykiaitesiasi

Istorijų dvarelis

Stovyklos

Informacija ruošiama…