Apie mus

2019 m. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka įsteigė naują bibliotekos filialą – vaikų ir jaunimo literatūros edukacijos centrą „Istorijų̨ dvarelis“. Restauruotas ir moderniai įrengtas ilgus metus „Okuličiūtės dvareliu“ vadintas pastatas, atgyja naujam gyvenimui ir kviečia apsilankyti visus kuriems įdomus kūrybiškas laisvalaikis.

Anykščiai – nedidelis, tačiau nuostabus kurortinis miestelis. Didingas savo istorija, gamta ir siūlomomis išskirtinėmis pramogomis. Gyvenimas čia nė iš tolo neprimena gyvenimo didmiestyje. Žmonės čia gyvena lėčiau, kvėpuoja giliau, ir su džiaugsmu mėgaujasi gyvenimu gamtos apsuptyje.

Lietuvos literatūros lopšiu vadinamame mieste duris atvėrė vaikų ir jaunimo literatūros edukacijos centras – ISTORIJŲ DVARELIS. Rekonstruotas ir naujai atgimęs seniausias miesto pastatas kviečia turiningai ir edukatyviai praleisti laisvalaikį Anykščiuose.

Ši edukacinė erdvė, skirta visiems vaikams ir nevaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis. Ji atsirado iš didelio noro kviesti šeimas ir moksleivius į ugdančias, edukacines veiklas, bei nuo ankstyvo amžiaus vaikams formuoti įprotį̨ turiningai leisti laisvalaikį, puoselėti kūrybiškumą, ugdyti meilę istorijai ir knygoms. 

Dvarelyje ne tik galima, bet tiesiog būtina VISKĄ liesti! Interaktyviai įrengta Istorijų̨ dvarelio ekspozicija leidžia lankytojams netikėtu kampu pristatyti žinomus istorinius faktus bei atrasti ir išryškinti mažiau žinomas detales. Edukacijos pasitelkiant interaktyvią ekspoziciją tampa smagiu mokymosi būdu.

Pažadame – šioje edukacinėje erdvėje rasite paslapčių (juk dvaruose jų visada būna!), nuotykių, atradimų ir pasakojimų apie tikras, šiose apylinkėse nutikusias istorijas!

Kviečiame Lietuvos bei užsienio šalių vaikus, tėvus, pedagogus, menininkus dalyvauti įvairiose literatūrinėse, istorinėse, kūrybinėse veiklose.

Erdvės

Interaktyviai įrengta Istorijų dvarelio ekspozicija supažindina bei skatina netikėtu kampu atrasti žinomus istorinius faktus, bei išryškinti mažiau žinomas detales:

Anykščių salė

Anykščių salėje Jūsų laukia miesto ir apylinkių istorijos. Nuo seniausių laikų iki šiandienos. Sukluskite – išgirsite vietinių žmonių šneką. Savo rankomis pačiupinėkite praėjusio laiko simbolius. Ar įveiksite didžiosios legendų knygos užraktą? O gal norite pakeliauti laiku, akimirkai tapdami personažais iš praeities?

Dvarelio salė

Dvarelio salėje sužinosite apie gyvenimą, virusį čia nuo pat XIX a. vidurio. Ar šis pastatas tikrai buvo pastatytas paslaptingajai dvarininkei Okuličiūtei? Ar gali būti, kad 1863 metais čia slapstėsi ir savo ginklus slėpė sukilėliai? Kokie žmonės gyveno po to? Ar dvarelis tikrai buvo tapęs paštu, antstolių kontora, veltinių dirbtuvėmis ir net grūdų sandėliu? O biblioteka? Esate kviečiami patirti praeitį žaisdami.

Dvarelio rūsys

Dvarelio rūsys – paslapčių ir šiurpo vieta. Ją aplankyti kviečiame tik pačius drąsiausius! Ar gali būti, kad senoji dvarininkė vis dar blaškosi tarp savo mūro sienų?

Rašytojų palėpė

Palėpėje įsikūrę svarbiausi vietos rašytojai. Susipažinkite su jų profesijomis, sužinokite negirdėtus slapyvardžius, savomis rankomis prisilieskite prie šių ypatingų asmenybių!

 

Šilelio erdvė

Norite atsikvėpti po kelionės laiku? Užsukite į Anykščių šilelio erdvę.

Mūsų draugai

Anykščių rajono savivaldybės Ludvikos ir Stanislavo Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių rajono savivaldybė
Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras
Lietuvos kultūros taryba
Vaikų žemė
We love Lithuania